11 éremből 3-at Sportiskolánk tanulói nyertek a 2019.június 3-9. között Spanyolországban , Pontevedrában megrendezésre került Junior Birkózó Európa-bajnokságon.

Az Erzsébeti Spartakus Munkás Testedző Kör versenyzője Szőke Alex ,aki Kadet Világ és Európa-bajnok, Junior EB ezüstérmesként érkezett ,az idén már 97 kg-ban indult, felállhatott a dobogó legfelső fokára. Szintén az ESMTK versenyzője, a 87 kg-ban versenyző Losonczi Dávid ,ezüstérmet szerzett, ami élete első medálja világversenyen.
Az Orosházi Spartakus Birkózó Klub versenyzője Szél Anna 55 kg-ban ezüstérmet szerzett. Anna idén első éves a juniorok között, és már az első nap után nyilvánvalónak tűnt az éremszerzése, csak a szín volt kérdéses. A verseny folyamán, nem kapott ki senkitől, a döntőben 6:6 pontegyenlőség mellett, kisebb akciópontjai miatt lett ezüstérmes.

Gratulálunk az elért nagyszerű eredményhez!